چاپ        ارسال به دوست

جلسه تکریم و معارفه مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان قم برگزار شد

جلسه تکریم و معارفه مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان قم برگزار شد

آئین تکریم و معارفه مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان قم صبح امروز با حضور حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای مظفری رئیس کل دادگستری استان قم و جناب آقای دکتر کارگر معاونت محترم توسعه فناوری و خدمات الکترونیک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، جناب آقای دکتر بهشتی معاون محترم عمرانی استانداری و جمعی از اعضای شورای قضایی استان برگزار شد .

ابتدا ، سلامتی مدیر کل پیشین ضمن خیر مقدم و تبریک میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (علیه السلام ) آمار عملکرد شش ساله مدیریت خود را ارائه و برای مدیریت جدید آرزوی موفقیت نمودند.

در ادامه آقای مظفری رئیس کل دادگستری استان قم ضمن تقدیرو تشکر از عملکرد آقای سلامتی بیان داشت : یکی از مقاصد شریعت مقدس اسلام و به اعتقاد علمای اسلام و آیه شریفه 282 سوره بقره ، حفظ مال می باشد . که برای استفاده درست از آن خداوند برای هرگونه جا به جایی مال قوانینی را وضع نموده است که همانا اصل لزوم بیع ، ثبت و تنظیم قراردادها می باشد ، و برای نقض این اصول ، مجازات و کیفر در نظر گرفته شده است ، وی با اشاره به اینکه تعداد زیادی از پرونده های قضایی ناشی از اعتبار بخشی به اسناد عادی می باشد تاکید نمود مقررات ثبت در جهت حفظ مال مردم و ممانعت از دعاوی بعدی، از جمله دستورات جدی شرعی و قانونی تلقی می گردد .

در این مراسم هاشم کارگر معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور این سازمان را از سازمان‌های فعال و پیشرو در بهره گیری از فناوریهای نوین و خدمات الکترونیک در کشور دانست که هم اکنون در مسیر  هوشمندسازی کلیه بخشها و فرآیندهای مورد عمل قدم بر می دارد.

معاون توسعه فن آوری و خدمات الکترونیک ثبتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل ثبت استان قم با بیان اینکه افزایش رضایتمندی مردم به عنوان یکی از اولویت‌ها و سیاست های سازمان در سال های اخیر همواره مورد تاکید ریاست سازمان بوده، گفت: در حال حاضر استفاده از سیستم های هوشمند برای ارتقاء خدمت رسانی به مردم و بخش ها و دستگاههای اجرایی کشور از اولویت های سازمان ثبت است که در همین راستا برنامه های جامعی تدوین و در حال پیگیری و انجام است.

وی با اشاره به سند تحول قضایی و اهمیت اجرای دقیق آن افزود: این سازمان توانسته است با متحول کردن شیوه‌های سنتی، اصلاح فرآیند‌ها و استفاده از فناوری اطلاعات در ارائه خدمات در مسیر تحقق سند تحول گام بر دارد که آثار آن در سطح جامعه قابل رویت است.

کارگر با اشاره به حجم بالای خدمات ثبتی که به دستگاههای مختلف ارائه می شود، بیان داشت: یکی ازمهمترین اقدامات این سازمان ایجادپایگاههای اطلاعاتی مهم نظیربانک اطلاعاتی املاک وکاداستر، اسناد،ازدواج وطلاق ، ثبت شرکتهاو ... و برقراری سرویس‌های الکترونیکی و بر خط به منظور تبادل اطلاعات با سایر سازمان‌ها و ارائه خدمات مختلف به دستگاه‌های گوناگون در راستای توسعه دولت الکترونیک است که با جدیت دنبال می شود و تاثیرات بسیار موثری بر بهبود ارائه خدمات دستگاهها داشته است.

معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک سازمان ثبت اسناد و املاک بااشاره به اهمیت اجرای کاداستر  خطاب به مدیر جدید استان قم افزود:درراستای سیاستهای سازمانی توجه به اجرای دقیق و جدی کاداستراستان، اجرای مفاداسنادرسمی ، مبارزه بافسادوارتقاءسلامت اداری، توجه به ارتقاءوتوانمندسازی نیروی انسانی و ارائه خدمات بهتر به مردم وکسب رضایتمندی آنها باید سرلوحه برنامه های مدیریت جدید باشد تا شاهد تاثیرات مثبت این اقدامات درسطح استان خصوصا شهرقم به عنوان یکی ازمهمترین مراکزجهان اسلام باشیم

در این مراسم از خدمات« سیروس سلامتی» مدیرکل سابق اداره کل ثبت اسناد و املاک استان قم تقدیر شد و «محسن محمدی» به عنوان مدیرکل جدید این اداره کل منصوب گردید.

.


١٣:٥٤ - چهارشنبه ٨ ارديبهشت ١٤٠٠    /    عدد : ٦٦٤٦    /    تعداد نمایش : ٤٨٥خروج
مناسبت ها

پیوندها